Zabytkowe Mercedesy w Płocku już za kilka dni

Autor:

15 czerwca 2013 r.

Moc atrakcji, w tym koncert Ani Rusowicz, przygotował dla uczestników i widzów organizator X zlotu ,,Mercedesem po Wiśle?, który odbędzie się w Płocku w dniach 29 i 30 czerwca. Przez dwa dni będzie można podziwiać niemal osiemdziesiąt klasycznych i zabytkowych Mercedesów, które do stolicy północnego Mazowsza przyjadą z całej Polski.

Jubileuszowa edycja ?Mercedesem po Wiśle? będzie bogata w różnego rodzaju dodatkowe atrakcje. Z pewnością największą z nich będzie niedzielny koncert Ani Rusowicz, która zagra wraz z zespołem na płockim Starym Rynku o godz. 15.30. W sobotę 29 czerwca o godzinie 14.00, także na Starym Rynku w Płocku, zlot uroczyście otworzą: Prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Prezes firmy Mercedes-Benz Auto Forum Grupa – Jacek Brzozowski, w towarzystwie Mateusza Damięckiego.

Organizatorzy przewidzieli dla gości i uczestników zlotu wiele atrakcji. Będą zatem stoiska informacyjne innych płockich imprez i inicjatyw motoryzacyjnych, m.in: Płockie Klasyki, Night Power, Zlot ?BMW przełamujemy stereotypy Płock 2013?, oraz specjalna sesja zdjęciowa na Starym Rynku. Pomyślano także o najmłodszych. Dla nich zorganizowany będzie konkurs plastyczny? lepienie Mercedesów z gliny pod nadzorem artystki – plastyka z Warszawy. Oprócz tego Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. we współpracy z płockim dealerem Mercedes-Benz Auto Forum Grupa zaprezentuje najnowsze modele niemieckiej marki.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia wyjątkowych samochodów: Mercedesa W100 oraz MB 170S z roku 1949 w trakcie renowacji przeprowadzanej przez Firmę Gawlik Garage, a także identyczny samochód po renowacji, który przyjedzie z Aleksandrowa Kujawskiego.

Swój udział w imprezie potwierdziły załogi z Wielkiej Brytanii, Holandii, Białorusi i Gruzji. Polscy uczestnicy Mercedesem po Wiśle przyjadą z dziesięciu miast. W sobotę 29 czerwca około godziny 14.00 przewidziano prezentację Mercedesów na Starym Rynku w Płocku. W niedzielne popołudnie uczestnicy przejadą zorganizowaną kolumną z Domu Technika w Płocku do Stadniny Ogierów w Łącku. O godzinie 15.30 przed ratuszem odbędzie się koncert Ani Rusowicz: ?Jej big-beat i nasze Mercedesy?.

Dla uczestników MPW przygotowaliśmy specjalną loterię z cennymi nagrodami.

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Auto Forum Grupa
Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.
Patronat medialny: Mercedes Magazyn, Classicauto, NewsAuto.pl, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Płocki, Portalplock.pl, Dziennikplocki.pl, Media Spectrum