Zabytkowe Mercedesy opanują Zamek Książąt Mazowieckich

Autor:

24 kwietnia 2019 r.

XVI Mercedesem po Wiśle Classic Days: 31 maja – 2 czerwca 2019

 

W tym roku już po raz szesnasty w Płocku odbędzie się „Mercedesem po Wiśle Classic Days”. Tym razem bazą imprezy, która gromadzi entuzjastów marki Mercedes-Benz nie tylko z całej Polski, ale i zza granicy, będzie wspaniale położony Zamek Książąt Mazowieckich. Prezentacja pojazdów z kolei odbędzie się na Wzgórzu Tumskim.

 

Mercedesem po Wiśle Classic Days to impreza z wieloletnią tradycją, co nie przeszkadza organizatorom niemal co roku zmieniać jej scenariusz. Jedynym wspólnym mianownikiem jest to, że odbywa się w Płocku skutecznie promując miasto. Objął ją Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Pan Andrzej Nowakowski. W tym roku motywem przewodnim będzie 40-lecie Mercedesa G.

W sobotę, 1 czerwca początek MPW będzie miał miejsce na zrewitalizowanym Bulwarze Wiślanym, gdzie zlokalizowana będzie recepcja imprezy. Następnie zabytkowe Mercedesy przejadą zabytkową ulicą Mostową i będą wystawiane na płockim Wzgórzu Tumskim. Tam też odbędzie się oficjalne otwarcie XVI Mercedesem po Wiśle, statyczna prezentacja pojazdów i zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego oraz wizyta uczestników na Jarmarku Tumskim. Dodatkową atrakcją będzie pokaz najnowszych modeli Mercedesa.

Na sobotni wieczór zaplanowano galę w Zamku Książąt Mazowieckich połączoną z rozdaniem nagród i uroczystą kolacją. Uczestnikom będzie przygrywał Boba Jazz Band.  W niedzielę po śniadaniu odbędzie się wspólny wyjazd plenerowy i loteria „Ślepy Los”, która zakończy oficjalnie imprezę.

Gospodarzem imprezy jest Gmina – Miasto Płock. Zlot wspierają Mercedes-Benz Polska i Mercedes-Benz Auto Forum.

Foto: Dominik Dziecinny