Jubileuszowa impreza Mercedesem po Wiśle Classic Days w połowie czerwca 2018

Autor:

18 stycznia 2018 r.

XV Mercedesem po Wiśle Classic Days: 15-17 czerwca 2018

 

Trudno w to uwierzyć, ale w dniach 15-17 czerwca 2018 roku odbędzie się piętnasta edycja imprezy, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń miłośników klasycznych i zabytkowych Mercedesów! Niestrudzony Maciej Kulas zaprasza po raz kolejny do Płocka i zapewnia, że nie będzie czasu na nudę. Mimo iż Mercedesem po Wiśle Classic Days po raz pierwszy odbyło się w 2003 roku organizatorzy zapewniają, że ani myślą popadać w rutynę. Tym razem Mercedesy wjadą na ul. Tumską w Płocku – czyli pasaż pieszy ciągnący się przez całe centrum miasta aż po starówkę.

 

Wszystko zacznie się w piątek, 15 czerwca od wieczornego rejsu po Wiśle statkiem wycieczkowym M/S Marianna, choć nie jest to jeszcze oficjalna część imprezy. Warto przypomnieć jednak, że stąd wzięła się właśnie nazwa płockiego Classic Days. Mercedesem po Wiśle wystartuje dzień później. W sobotę 16 czerwca wszyscy spotkają się przed południem w salonie Yamaha Moto-Kom w Słupnie (trasa z Warszawy), bowiem tam usytuowana będzie recepcja tegorocznego MPW. Około godz. 13.00 kolumna Mercedesów ruszy do Płocka na ul.Tumską gdzie na odcinku od ul. Królewieckiej aż po Plac Narutowicza zaplanowano statyczną prezentację pojazdów i najnowszych modeli marki. Tam też o godz. 17.00 na scenie przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki zagra o 17.00 zespół Farben Lehre. Wieczorem w Hotelu Tumskim przewidziano uroczystą galę połączoną z rozdaniem nagród i kolacją. Następnego dnia zaplanowano wspólny wyjazd plenerowy.

_DSC9923

Jak co roku organizatorzy spodziewają się około 80 zabytkowych Mercedesów z lat 1930-1990. Ekspozycja wzdłuż całej ul.Tumskiej to doskonały pomysł na promocję tej ciekawej i nieco zapomnianej ulicy Płocka. Przed  erą centrów handlowych to właśnie tu toczyło się życie miasta, a dogodny dojazd i szeroki pasaż pieszy ciągnący się przez parę przecznic tylko ułatwiał zakupy czy spędzanie wolnego czasu. To właśnie na ulicy Tumskiej wiele lat temu Płocczanie zabierali swoje dzieci do słynnego Hortexu na lody Melba czy na niedzielne seanse do Kina Przedwiośnie. Także tu znajdowała się główna siedziba banku PKO, sklepy z odzieżą, elektroniką czy Dom Towarowy Centrum. Swoje usługi na Tumskiej oferowali szewcy, zegarmistrzowie czy optycy. Były tu także hotele czy restauracje a także słynny klub Metalowiec. Maciek Kulas, który nie na darmo otrzymał tytuł Płocczanina Roku postanowił organizując Mercedesem po Wisle Classic Days przypomnieć to miejsce uczestnikom, dziennikarzom i mieszkańcom Płocka.

_DSC9825

Partnerami imprezy są Urząd Miasta Płocka i Mercedes-Benz Auto Forum, a sponsorem głównym firma Solumus. Zlot wspierają Mercedes-Benz Polska oraz Schamburg Watch.

_DSC9949

Foto. Hanna Jakóbczyk