Zabytkowe Mercedesy zagoszczą w Płocku

Autor:

10 czerwca 2016 r.

XIII  Mercedesem po Wiśle Classic Days:  18 – 19.06.2016

Trudno może w to uwierzyć, ale już za kilka dni odbędzie się w Płocku po raz trzynasty jedna z najlepiej ocenianych imprez przeznaczonych dla użytkowników pojazdów zabytkowych, czyli Mercedesem po Wiśle. Jej organizator – Maciej Kulas – co roku robi wszystko by wciąż zaistnieć w ścisłej czołówce eventów tego typu w Polsce.

 

IMG_5890_mini

Program tegorocznego Mercedesem po Wiśle jest jak zwykle bardzo ciekawy. W sobotę 18 czerwca właściciele samochodów z trójramienną gwiazdą na masce spotkają się o godz. 11.00 na parkingu przylegającym do nowej siedziby płockiej Policji przy ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej. Tam aż do 13.30 będzie można po raz pierwszy podziwiać zabytkowe Mercedesy. O godz. 14.00 na Startym Rynku w Płocku odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy i statyczna prezentacja pojazdów, która potrwa do godz. 17.00. Godzinę później uczestnicy spotkają się na integracyjnej kolacji w Hotelu Herman. Niedziela rozpocznie się przejazdem do Sannik na plenerowe spotkanie w Europejskim Centrum Artystycznym im. F. Chopina gdzie uczestnicy m.in. wysłuchają koncertu fortepianowego w wykonaniu  prof. dr hab. Edwarda Wolanina.

280_SE_Cabrio

Maciej Kulas: Na tegorocznej edycji Mercedesem po Wiśle, która jest już trzynastą z kolei, będzie można zobaczyć wiele ciekawych i unikatowych modeli niemieckiej marki. Wśród 85 pojazdów z lat 1937-1990 widzowie będą mogli podziwiać m.in.: Mercedesa 170V Cabriolet A z 1937r. zamówionego i sprzedanego w przedwojennym Wrocławiu, perfekcyjnie odrestaurowanego przez kolekcjonera z Warszawy. Będzie też wzbudzający zainteresowanie z racji podobieństwa do legendarnego 300SL Roadster kabriolet Mercedes-Benz 190SL z roku 1956, auto popularne w swojej epoce szczególnie w Stanach Zjednoczonych, obecnie osiągające bardzo wysokie ceny na rynku kolekcjonerskim.

 

MB 170V Kariolet 1937_miniP1050495

W tym roku pokażemy także premierowo limuzynę Mercedes-Benz 300D Adenauer z roku 1959. Model nazywany tak z racji użytkowania tego samochodu przez kanclerza powojennych Niemiec oraz rzadki kabriolet wyprodukowany jedynie w 1.390 egzemplarzach Mercedes-Benz 280SE z roku 1969, który przyjedzie na kołach z Trójmiasta.

W ciągu wielu lat odbywania kolejnych edycji impreza ewoluowała i przekształciła się z ogólnopolskiego zlotu w tzw. classic days gdyż to nie tylko zlot, ale wydarzenie, gala, prezentacja. W tym roku pojawią się także goście spoza Polski. Będą to załogi ze Stanów Zjednoczonych i z Białorusi.

Partnerzy:                 Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Auto Forum Grupa

Sponsor:                   Solumus Sp z.o.o.

Zlot wspiera:             Mercedes-Benz Polska

Partner technologiczny: Samsung

Patronat medialny:   Mercedes Magazyn, Classicauto, KMH Classic, www.NewsAuto.pl, Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza, www.dziennikplocki.pl, www.portalplock.pl, Radio Eska.