XI Zlot ?Mercedesem po Wiśle? rekordowy pod wieloma względami

Autor:

15 czerwca 2014 r.

W pierwszą niedzielę czerwca zakończyła się w Płocku XI edycja dwudniowej imprezy ?Mercedesem po Wiśle?. Klasyczne pojazdy z trójramienną gwiazdą na masce można było podziwiać przez cały weekend w różnych lokalizacjach. Tegoroczny zlot okazał się pod wieloma względami rekordowy.

Na Starym Rynku w Płocku widzowie mogli zobaczyć ponad 80 zabytkowych i klasycznych Mercedesów nie tylko z całej Polski, ale również z wielu innych krajów. W ?Alei Przyjaciół? zaprezentowano z kolei rekordową liczbę samochodów innych marek, w tym tak ciekawe jak replika CWS-T1 czy Plymouth Prowler.

Ne zabrakło też nowych Mercedesów, wśród których największy podziw budził z pewnością terenowy G63 AMG 6×6, prawdziwy sześciokołowy potwór spotykany najczęściej na Bliskim Wschodzie. Komandor imprezy Maciej Kulas zaprosił do Płocka silną reprezentację klubu Pagoda Polska, która pojawiła się wraz ze swymi autami w wieloosobowym składzie. Nie zapomniano także o rocznicach rozpoczęcia produkcji takich modeli jak: Mercedes W126 czy W460. Wieczorem uczestnicy i goście MPW spotkali się w Domu Technika, gdzie oprócz wystawy modeli klasycznych Mercedesów wysłuchali m.in. recitalu krakowskiego artysty – Pawła Orkisza z zespołem.

W niedzielę tłumy widzów z Płocka i całego województwa oglądały zabytkowe Mercedesy na wystawie zorganizowanej w płockim ZOO. Organizatorzy szacują iż łącznie zlot odwiedziło około 30 tysięcy widzów i był to kolejny rekord płockiej imprezy.