W najbliższy weekend Płock będzie stolicą zabytkowych Mercedesów

Autor:

15 czerwca 2015 r.

Tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia kolejnej, ogólnopolskiej imprezy „Mercedesem po Wiśle”, którą od dwunastu lat organizuje w Płocku niestrudzony Maciej Kulas. Przez te wszystkie lata zlot trafił do piątki najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Polsce. Jak zapewniają organizatorzy tegoroczna, XII edycja zapowiada się równie interesująco co poprzednie.

 

Rok 2015 odbędzie się pod hasłem powrotu do tradycji, która zawiera się w nazwie samej imprezy. W niedzielę, 21 czerwca uczestnicy udadzą się w rejs po Wiśle statkiem wycieczkowym „Marianna”. Zanim to jednak nastąpi zarówno właścicieli Mercedesów jak i widzów czeka wiele innych atrakcji.

IMG_5474IMG_5601

Wszystko rozpocznie się w najbliższą sobotę, 20 czerwca w podpłockim hotelu Kawallo, gdzie uczestnicy spotkają się przed południem. O godz 13.00 wyruszą stamtąd do Płocka na Stary Rynek. W mieście przejadą ulicami: ks. J. Popiełuszki, Kutnowską, Kolejową, Mostem Legionów Piłsudskiego, Mostową, Rybaki i Kazimierza Wielkiego. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na Starym Rynku ok. godz. 14.30. Tam też będzie można podziwiać wszystkie zabytkowe Mercedesy, które wezmą udział w zlocie oraz najnowsze modele tej marki prezentowane przez Mercedes-Benz Auto Forum. W Alei Przyjaciół z kolei widzowie zobaczą samochody innych marek, które będą towarzyszyć imprezie. Całość potrwa do godz.17.30. Następnie uczestnicy przejadą do Domu Technika na przygotowaną dla nich kolejną część zlotu.

GL6A1050IMG_5469

Maciej Kulas: Udział w tegorocznym XII „Mercedesem po Wiśle” potwierdziło oficjalnie 85 załóg, które zaprezentują publiczności szeroki przekrój zabytkowych aut z trójramienną gwiazdą na masce. Ogółem spodziewamy się ponad 300 gości, wśród których będą oprócz uczestników także sponsorzy, dziennikarze i przyjaciele imprezy. Wszystko to powoduje iż płocki MPW jest jednym z największych zlotów zabytkowych Mercedesów w Polsce. Na liście rezerwowej mamy jeszcze 20 załóg, których nie możemy przyjąć ze względów organizacyjnych. Uczestnicy zgłaszają się na kolejny rok właściwie kilka dni po zakończeniu kolejnej edycji. Na starym Rynku w sobotę 20 czerwca, tuż przed uroczystym otwarciem, o godz. 14.00 zaprezentujemy mini-koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Gozdowo, pod dyrekcją Pana Edwarda Wielgóckiego. Orkiestra jest finalistą konkursu „Must be the music”. Tuż po rozpoczęciu „Mercedesem po Wiśle” muzycy zaprezentuje nam z kolei musztrę paradną.

Na Starym Rynku będą z nami również dzieci z rodzinnych domów dziecka w Płocku, które przyjadą razem ze zlotowiczami. Zaprosiliśmy także superbohatera – Janusza Radgowskiego – niepełnosprawnego maratończyka, który odbył morderczą wyprawę na wózku inwalidzkim z Rzymu do Wadowic (Każdy ma swój Mount Everest), zbierając środki dla chorej dziewczynki Klaudii Kamińskiej. „Mercedesem po Wiśle” wsparł tego niesamowitego sportowca z Płocka, przekazując bezpłatnie samochód techniczny na potrzeby wyprawy.

GL6A1058

Załogi, które przyjadą do Płocka nie tylko z całej Polski, ale także z Holandii i Białorusi zaprezentują wiele ciekawych i unikatowych modeli Mercedesa, w tym m.in.: Mercedesa 170S w wyjątkowej zabudowie Ambulans z roku 1951, Mercedesa 220SE Ponton Cabrio 1959, terenową klasę G w wersji wojskowej WOLF czy ciekawą ciężarówka MB L4500 z wyciągarką szybowcową z roku 1954. Oprócz wymienionych aut w Płocku pojawi się właściwie cała gama modelowa Mercedesa produkowana od zakończenia II wojny światowej do końca lat 80-tych.

 

Partnerzy:                 Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Auto Forum Grupa

Sponsor:                   PKN Orlen S.A.

Zlot wspiera:             Mercedes-Benz Polska

Partner technologiczny: Samsung

Patronat medialny:   Mercedes Magazyn, Classicauto, Oldtimer.pl,  KMH, www.NewsAuto.pl, Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza, www.dziennikplocki.pl, www.portalplock.pl

Facebook: www.facebook.com/MercedesemPoWisle