Mercedesy na płockim Bulwarze Wiślanym

Autor:

30 marca 2015 r.

XII  Zlot Zabytkowych Mercedesów Mercedesem po Wiśle Płock, 20 – 21.06.2015

Na trzeci weekend czerwca zaplanowano dwunastą już edycję ogólnopolskiej imprezy Mercedesem po Wiśle, która odbędzie się w Płocku. Organizator jak co roku przygotował dla uczestników i widzów wiele atrakcji. Najważniejsze jest jednak to, że udało się powrócić do tradycji, od której w 2003 roku wzięła się nazwa imprezy.

 

Jak co roku do Płocka na zaproszenie Macieja Kulasa przyjadą właściciela zabytkowych Mercedesów z całej Polski. Dzięki temu widzowie i goście ?Mercedesem po Wiśle? będą mogli podziwiać niemal sto pojazdów z trójramienną gwiazdą na masce. Bogaty program zawiera w drugim dniu imprezy punkt, który z pewnością dla wielu jej uczestników ma znaczenie sentymentalne. Otóż udało się powrócić do tradycji rejsu statkiem wycieczkowym po Wiśle, od którego wzięła się nazwa imprezy. W tym roku na pokładzie ?Syreny? uczestnicy MPW zakończą swój udział w zlocie.

MB 300 SE 1

 

Maciej Kulas: Wierzyć się nie chce, że to już dwunasta edycja ?Mercedesem po Wiśle?, którą organizuje. Przez te wszystkie lata wiele rzeczy uległo zmianie, sporo też wydarzyło się w życiu wielu ludzi, a impreza wciąż ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej w przyszłości. W tym roku, podczas dwunastej edycji uczestnicy m.in. odwiedzą Bulwary Wiślane, gdzie na chwilę staniemy się częścią Dni Wisły. Będzie też tradycyjna, sobotnia wystawa pojazdów na Starym Rynku połączona z uroczystym otwarciem imprezy. Całość rozpocznie się od spotkania uczestników w Hotelu Kawallo w sobotę przed południem. Stamtąd ok. 13.00 wyruszymy do Płocka na Stary Rynek trasą: Studzieniec ? (droga 575) ? Dobrzyków i ulicami:  ks. J. Popiełuszki, Kutnowską, Kolejową, Mostem Legionów Piłsudskiego, Mostową, Rybaki i  Kazimierza Wielkiego.

 

Program Mercedesem po Wiśle 2015 to także sesja zdjęciowa, prezentacja najnowszych modeli Mercedesów i Aleja Przyjaciół, gdzie można będzie podziwiać inne ciekawe marki pojazdów. Wszystko to w sobotę na Startym Rynku w Płocku, w godzinach 14.30-17.30.

SONY DSC

 

Jak zapowiada organizator, w tym roku fani i miłośnicy Mercedesów będą mogli obejrzeć wiele ciekawych i unikatowych modeli zabytkowych, w tym m.in.: doskonale zachowana i cudem odnaleziona ciężarówka L4500 z wyciągarką szybowcową z roku 1954, Mercedes 300SE Coupe (W112) z roku 1963, kilka egzemplarzy lubianego kabrioletu MB 190SL oraz 230-125-280SL, (W113) czyli słynne Pagody, legendarne MB 500E (W124) i zawsze obecne Mercedesy G, również w wersji wojskowej ?WOLF?.

 

 

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Auto Forum Grupa Sp. z o.o.

Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.

Patronat medialny:  Mercedes Magazyn, Classicauto, KMH, www.NewsAuto.pl, Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza, www.dziennikplocki.pl, www.portalplock.pl