?Mercedesem po Wiśle? wyróżnione za nietypową promocję Płocka

Autor:

15 maja 2014 r.

Już za kilka dni odbędzie się w Płocku jedenasta edycja ogólnopolskiej imprezy ?Mercedesem po Wiśle?. Jej organizatorzy podczas trwających ostatnio w Warszawie Targów Pojazdów Zabytkowych Auto Nostalgia otrzymali wyróżnienie za nowatorski sposób promocji stolicy północnego Mazowsza.

Jak co roku do Płocka przyjadą z całej Polski i Europy właściciele i sympatycy klasycznych Mercedesów, by w dniach 31 maja – 1 czerwca (sobota-niedziela) prezentować je na Starym Mieście oraz w płockim Ogrodzie Zoologicznym. Organizator MPW 2014 – Maciej Kulas do każdej edycji imprezy wprowadza nowe atrakcje. W tym roku będzie to sobotnia wystawa ?Aleja Przyjaciół Mercedesem po Wiśle?, na której pojawią się amerykańskie hot road?y, pojazdy stowarzyszenia Płockie Klasyki oraz pierwsza jeżdżąca replikę przedwojennego, polskiego samochodu CWS T1 z roku 1925. Na niedzielę zapanowano wizytę Mercedesów w płockim ZOO, co zbiega się oczywiście z Dniem Dziecka.

Klasyczne Mercedesy będzie można zobaczyć w sobotę, 31 maja na parkingu Orlen Areny od 11.00 do 13.00, od godziny 14.00 przewidziano postój na Starym Rynku, który potrwa do godziny 17.00. W niedzielę ok. godziny 11.00-11.30 uczestnicy przejadą zorganizowaną kolumną do płockiego Ogrodu Zoologicznego.

Trasę przejazdu wyznaczono ulicami: Kazimierza Wielkiego ? Nowowiejskiego ? Kwiatka ? Kolegialna

Kilińskiego ? Norbertańska. Zakończenie imprezy nastąpi w ZOO o godzinie 15.00. Łącznie do Płocka przyjedzie około 80 aut z gwiazdą na masce. Gościem imprezy zaproszonym przez Mercedes Benz Polska będzie znany aktor Marcin Dorociński.

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Auto Forum Grupa Sp. z o.o.

Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.

Sponsorzy generalni: PKN Orlen, Dr.Marcus International, Samsung Polska

Patronat medialny: Mercedes Magazyn, Classicauto, NewsAuto.pl, Dziennikplocki.pl