Classicauto Mercedes Challenge 2013

Autor:

15 maja 2013 r.

Po raz pierwszy w historii Classicauto Cup (cyklu zawodów sportowych dla oldtimerów i youngtimerów pod egidą miesięcznika Classicauto) zostanie rozegrany oficjalny puchar markowy. Firma Mercedes-Benz Polska potwierdziła chęć wsparcia nagrodami zawodników startujących w Pucharze CA samochodami Mercedes.

Wewnętrzny ?Puchar Mercedesa? czyli Classicauto Mercedes Challenge będzie przeznaczony dla wszystkich aut tej marki spełniających wymagania regulaminowe NOVOL CA Cup wyprodukowanych do 1998 roku. Każdy samochód będzie startował w swojej Grupie i Klasie pojemnościowej, a jego wynik zostanie przeliczony w oparciu o stosowny przelicznik wyrównujący szanse właściwy dla danej Grupy i Klasy. Wartości tych współczynników są obecnie wyznaczane w oparciu o średnie wyniki w Grupach i Klasach w 2012 roku. Słowem na sukces w tej klasyfikacji ma szansę absolutnie każdy Mercedes, zarówno starszy jaki i nowszy, seryjny i przygotowany do sportu. Być może nawet starsze i niemodyfikowane auta będą miały tu najwięcej do powiedzenia… Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym wyjazd do Stuttgartu.

Wszelkie informacje i regulamin NOVOL CA Cup na stronie www.classicautocup.pl oraz pod numerem telefonu 501 100 390. Miesięcznik Classicauto oraz Mercedes-Benz Polska zapraszają wszystkie Mercedesy na start!